Keď dieťatko neprichádza

Skúsenosti a fakty z hypnoterapeutickej praxe, ktoré môžu byť podporou pre všetkých, ktorí čakajú na svoje dieťatko, majú problém dieťatko donosiť, alebo prechádzajú procesom umelého oplodnenia…proste pre všetkých čakajúcich a túžiacich…

V poslednej dobe sa stále častejšie vo svojej praxi stretávam so ženami, ktoré majú problémy otehotnieť. Musím priznať, že je to naozaj ťažké počúvať ich príbehy s profesionálnym odstupom bez emócií.

Priepasť medzi klasickou medicínou a alternatívou sa neustále zväčšuje. A práve v tejto oblasti je nesmierne dôležité postarať sa o duševnú pohodu žien, ktoré sa cítia často zranené na tom najcitlivejšom mieste. Keď počúvam o prístupe lekárov (česť výnimkám), o ich necitlivých a často veľmi silných negatívnych sugesciách, ktoré odovzdávajú svojim pacientkam, mi často behá mráz po chrbte a hnev strieda smútok a beznádej.

Mnohokrát sa moje klientky stretávajú s úplne rozporuplnými diagnózami v závislosti od lekára, či inštitúcie, ktoré navštívia. Cítia sa zmätené a je pre nich veľmi ťažké, ba priam nemožné rozlíšiť, kde končí pravda a začína manipulácia so snahou zarobiť na nich čo najviac. Aj táto oblasť klasickej medicíny, rovnako ako všetky ostatné sa stáva stále neľudskejším monštrom, ktorému záleží viac na zisku, ako na ľudskom a celostnom prístupe.

Nechcem tu šíriť len negatívne informácie, tých je v éteri neúrekom. Rada by som sa skôr podelila o moje skúsenosti, ktorými dúfam trochu zmenším tú bezodnú priepasť a podporím tých, ktorí prechádzajú pre nich tak ťažkým obdobím. Hlavný dôvodom, prečo mnohé ženy nevyhľadajú pomoc hypnoterapeuta, je totiž nedostatok objektívnych a pravdivých informácií týkajúcich sa priebehu a účinkov hypnoterapie, za to tých negatívnych je záplava (tak typické).

Vo svojej praxi sa väčšinou stretávam so ženami, ktoré majú za sebou množstvo negatívnych skúseností, či už s umelým oplodnením, alebo zložitým priebehom tehotenstiev, ukončených predčasne. Prichádzajú vnútorne zlomené, v stave vnútorného zúfalstva a beznádeje. Pomáham im pochopiť možné príčiny týchto problémov. Uvoľniť potlačené emócie a podporiť návrat k vnútornej rovnováhe.

Verím, že keby mali odbornú hypnoterapeutickú podporu a niekto im vysvetlil aj iné možné príčiny toho, čím prechádzajú, okrem najrôznejších testov a vyšetrení tela, bolo by pre nich všetko ľahšie a znesiteľnejšie. Ľudské ego je skutočne neskutočné. Zázrak splodenia života je deformovaný na chemický proces.

A pri tom už existujú rozsiahle štúdie o tom, akú kľúčovú úlohu má v našom živote naše podvedomie. Ak z akéhokoľvek dôvodu máme vo svojom podvedomí tehotenstvo spojené s ohrozením života, alebo inou silnou negatívnou emóciou alebo traumou, programy prijatia života do nášho vnútra sú silne blokované. Cieľom hypnoterapie je preskúmať všetky možné príčiny, ktoré bránia otehotneniu, resp. vedú k jeho predčasnému ukončeniu. Tých príčin je mnoho a u každej klientky objavujem nové. Po odhalení príčin, prebieha preprogramovanie podvedomia a práca so zdrojmi. Každá klientka má individuálne pripravenú nahrávku autohypnózy, s ktorou ďalej doma pracuje. Vďaka pravidelnej práci so svojim podvedomím a relaxáciou sa cítia vyrovnanejšie a pokojnejšie, čo výrazne ovplyvňuje tvorbu hormónov a celkovú vnútornú rovnováhu.

V hypnoterapii nesľubujeme zázraky, ale mnoho krát sa udejú. A mnohé z mojich klientok otehotnejú prirodzenou cestou, aj napriek beznádejným prognózam doktorov. Po otehotnení im v prípade potreby poskytujem ďalšiu podporu, lebo keď tak dlho na ten vzácny okamih čakali, prichádzajú obavy a úzkosti spojené so strachom zo zlyhania. Medzi svojimi klientkami mám už mnohé, ktoré u mňa následne absolvujú kurz hypnopôrodu, prípravy na bezbolestný a prirodzený pôrod. Je to naozaj úžasný pocit, ktorý by som dopriala každému, môcť byť súčasťou toho celého, nádherného a zázračného. Napĺňa ma to každý deň väčšou pokorou a hlbšou dôverou v silu nášho podvedomia.